مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواجبه نام خدای بخشنده و مهربان


میلیون‌ها قطعۀ کوچک را باید کنار هم قرار دهید تا داستان عشقتان را بسازید.

این روزها کارشناسان بسیاری توصیه می کنند که زوج های جوان قبل از آغاز زندگی مشترک حتماً با مشاور معتمد مشورت کنند. این توصیه هااز آنجا جدی شده که رسانه ها در سال های گذشته آمار نگران کننده ای را در خصوص طلاق زوجین به خصوص در ۵ سال اول زندگی مشترک منتشر کرده اند. به همین دلیل است که بحث نیاز جدی به مشاوره قبل از ازدواج برای زوج های جوان مطرح می شود.

باور های ذهنی هر فرد یکی از عوامل موثر بر شکل گیری زمینه ­های آسیب­ خیزی در روابط زناشوئی محسوب می شود.

واکنش آدمی به رویدادهای زندگی ناشی از باورهای ذهنی فرد(منطقی یا غیرمنطقی) و معنائی که بر اساس این باور ها به رویداد ها می دهد، است.

شکی نیست که در بروز اختلافات زناشویی و طلاق ، عوامل مختلفی مؤثرند که از آن میان می‎توان به داشتن انتظارات غیرمنطقی و باورهای نادرست نسبت به زندگی مشترک نام برد.

این عامل‎های شناختی نقش عمده‎ای در روابط زناشویی دارد. به زعم خیلی از متخصصان امر دلیل تعاملات زناشویی آشفته، انتظارات غیر واقع بینانه‎ زوجین در مورد خود، دیگران  و نیز در مورد روابط زناشویی است و در ازدواج­های موفق دو تفکر منطقی حاکم است.

 ازدواج آشفته زمانی اتفاق می افتد که یک یا هر دو زوج اسیر باورهای غیر منطقی نظیر افکار اغراقی، انعطاف ناپذیر، غیرمنطقی و  مطلق هستند.

باورها و انتظاراتی که افراد هنگام ورود به رابطه دارند، خطر آشفتگی رابطه و طلاق را در نخستین سال های ازدواج بیشتر می کند.

زوجینی که باورها و انتظارات غیرواقع بینانه‎ای در مورد اهمیت ارتباط، روشهای مؤثر حل تعارض، اهمیت خانواده،‎ دوستان و نقش های جنسیتی دارند، نسبت به زوجینی که فاقد این باورها هستند، بیشتر دچار فروپاشی در رابطه می‎شوند.

متاسفانه در کشور ما زوج ها خیلی وقت ها اطلاع کافی از مشاوره هایی که مشاوران در اختیار آنها می گذارند ندارند، یا گاهی احساس می کنند چون به حد مطلوبی از استقلال مالی و خانوادگی رسیده اند، می توانند بدون مشورت با افراد دیگر بهترین انتخاب را داشته باشند.

عده ای هم در انتخاب مشاور اشتباه می کنند و با مشورت دوستانشان برخی ملاک های کلیشه ای را برای همسرشان در نظر می گیرند و زمانی که دختر یا پسری با این شرایط را پیدا می کنند احساس می کنند به آن زوج رویایی رسیده اند و به صورت هیجانی دست به انتخاب می زنند.

در حالی که روانشناس یا مشاور ازدواج، همه این موارد را با فاکتورهای جزئی مورد ارزیابی قرار می دهد تا بتواند بررسی درست شخصیتی از زوجین ارائه دهد. یعنی در واقع مشاور تلاش می کند دیدگاه ها و اهداف زوجین را در زندگی مورد بررسی قرار بدهد و طرف مقابل را با این دیدگاه ها و اهداف آشنا کند.

مثلا اگر زوجی می خواهند به یک هدف مشترک برسند مشاور این موضوع را طوری بررسی می کند که ببیند آیا این زوج سرعت حرکتشان برای رسیدن به آن هدف یکی هست یا خیر؛ اگر یکی نباشد توصیه می کند تا در مورد آن هدف بیشتر صحبت بکنند تا در آینده مشکلی برایشان پیش نیاید.

 مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی گوید که این کار را بکنید یا نکنید. وظیفه مشاور آگاه کردن است. او می گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید. اما به هیچ وجه دو طرف را مجبور به انجام کاری نمی کند.

موضوع مهمی مثل ازدواج نگاه عاقلانه ای می خواهد. lما ما روانشناسان وظیفه داریم درباره آینده ازدواج با زوج ها صحبت کنیم ولی حرف را تحمیل نمی کنیم.

بنابراین کسانی که تصمیم به مشاوره می گیرند بهتر است که بی طرفانه به مطب مشاوره بروند و اجازه دهند تا روند مشاوره به خوبی و در مسیر خودش طی شود وگرنه دیگر نیازی به انجام مشاوره نیست.

 

 

 نحوه مشاوره چگونه است؟

 امکان مشاوره هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری (تلفنی) وجود دارد. 

 بعد از تعیین وقت مشاوره لطفا سر ساعت تعیین شده تماس بگیرید.

 مدت زمان مشاوره  ۴۵ دقیقه الی یک ساعت است.

 

 نحوه تعیین وقت مشاوره حضوری

مرکز مشاوره ما در تهران:

               از تاریخ ۱ مرداد ۹۶ تا ۵ اردیبهشت ۹۷ متاسفانه تهران نیستم. و شما عزیزان می توانید هم اکنون جهت مشاوره غیرحضوری اقدام نمایید.

مرکز مشاوره ما در بوکان

بوکان، بلوار کردستان، کوچه آریا۴، ساختمان پزشکان احمدی، طبقه۵

alt

 

 

 نحوه تعیین وقت مشاوره غیرحضوری 

 برای تعیین وقت مشاوره تلفنی لطفاً با شماره زیر تماس بگیرید

   انجام هرگونه مشاوره یا پاسخگویی به سؤالات فقط از طریق سامانه  مشاوره تلفنی مکتب زندگی امکان پذیر بوده و هیچ گونه مشاوره یا پاسخگویی از طریق پیامک صورت نمی گیرد.

 چرا مشاوره غیرحضوری یا تلفنی؟ (بیشتر بخوانید …)


(تماس مستقیم با محمد جانبلاغی)

alt

 

 جدول تعرفه مکتب زندگی: 

مشاوره

هزینه 

 هرجلسه مشاوره غیر حضوری

   ۱۲۸ هزار تومان

  هرجلسه مشاوره حضوری

  ۹۸ هزار تومان

هدف ما خدمت و کمک به شما عزیزان است.و میخواهیم کاری کنیم که هر کسی با هر توان مالی بتواند از خدمات مشاوره ما استفاده کند.

شاد و خوشبخت بودن حق شماست.

 اطلاعات پرداخت هزینه مشاوره غیرحضوری

 شماره کارت: ۵۵۵۶-۱۵۸۰-۲۳۱۲-۶۲۸۰

 شعبه حساب: بانک مسکن

 صاحبان حساب: محمد جانبلاغی

 پرداخت اینترنتی آسان و آنلاین

 تنها با چند کلیک ساده آنلاین پرداخت کنید

 

درباره محمد جانبلاغی

محمد جانبلاغی را بیشتر بشناسیم…

 

 

عزیزانی که با من محمد جانبلاغی مشاوره داشته اند خوشحال می شویم با ارسال پیشنهادات و انتقادات سازنده خود در مورد هزینه های درمان، مدت زمان مشاوره و نحوه ارائه خدمات ما در جلسات درمان ، ما را جهت ارائه هرچه بهتر خدمات روانشناختی  یاری فرمایید.

نظرات شما مراجعه کننده گرامی بدونه هیچ گونه ویرایشی انتشار داده می شود.

درپناه حق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.