آیا مراجعه به روان شناس به معنای دیوانه بودن شماست؟

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | بدون دیدگاه بدون دیدگاه | موضوعات سایت خالق زندگی اتان باشید | بازدید سایت تا کنون 3960 نفر این مطلب را خوانده اند.


یک بدنامی بزرگ پیرامون موضوع سلامت روان وجود دارد و افسانه های زیادی نیز با آن همراه شده است.

یکی از این افسانه ها این است که مراجعه برای درمان به معنای این است که شما دیوانه اید. متاسفانه این افسانه، تعداد بی شماری از افراد نیازمند کمک را از خدماتی که می توانست برایشان مفید بوده و زندگیشان را تغییر دهد محروم کرده است.

محمد جانبلاغی در مقاله ی زیر از طریق شرح دقیق ماهیّت روان درمانی، از این ادعای پوچ و بی اساس پرده گشایی می کند.

روان درمانی به واقع امری بسیار ساده است. کاریست که شما برای خود انجام می دهید تا آگاه تر و هوشیارتر شده و خود، فرمان زندگی خویش را به دست بگیرید.

این فرآیند شامل گفت وگو با یک متخصص سلامت روان است که جهت انجام روان درمانی در یک زمینه (رویکرد) مشخص مدرک گرفته است.

بسیاری از افراد، هفته ای یکبار، حدود ۴۵ دقیقه یا بیشتر، درمانگر خود را ملاقات می کنند؛ این ملاقات ها برای برخی با دفعات بیشتر و برای بعضی دیگر با دفعات کمتر اتفاق می افتد.

اساساً روان درمانی، مکالمه با فردی است که در زندگی شما حضور ندارد. تمرکز مکالمه روی شماست زیرا هدف از آن این است که شما بتوانید احساس بهتری را تجربه کنید.

بعضی از مواقع درمانگر از شما در مورد اهدافتان در زندگی پرس و جو می کند و جلسات درمانی در جهت رسیدن به این اهداف هدایت می شوند. درمان در سایر مواقع، بسته به اینکه درمانگر چگونه عمل می کند یا چه چیزی برای شما مناسب است، می تواند پایان بازتری داشته باشد.

روان درمانی مختص چه کسانی است؟

حقیقتا روان درمانی برای تمام افرادی است که آرزویشان داشتن فرد بی طرفیست که بتوانند با او در مورد زندگیشان حرف بزنند.

با اینکه روان درمانی به افراد دچار مشکلات سلامت روان توصیه می شود، ملاقات یک درمانگر به معنای دیوانه بودن شما نیست.

در واقع این بدین معناست که شما در تلاش برای زندگی به بهترین شکل آن هستید.

شما متعهد می شوید به صورت هفتگی به زندگی خویش نظری بیفکنید تا بتوانید برای خود بهترین تصمیم ها را گرفته و بهترین حالت خود را احساس کنید.

روان درمانی می تواند به طیف وسیعی از مشکلات کمک کند که تنها محدود به افسردگی، اضطراب، اختلالات خلقی فصلی یا اختلال استرس پس از سانحه نمی شود.

تعارضات بین اعضای خانواده و مشکلات ارتباطی نیز می توانند به طور موثری در روان درمانی مورد توجه قرار بگیرند. داشتن یک شخص ثالث با فاصله ی بیشتر و تخصص در هر مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می کنید می تواند بسیار مفید باشد.

بنابراین روان درمانی می تواند از طریق کمک به حل مشکلاتتان و یافتن راه حل هایی دیگری که در غیر اینصورت امکان آگاهی از آن ها برایتان وجود نداشت شما را از حجم وسیع پریشانی ها و هدر رفت زمان نجات دهد.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغیکامل ترین دوره رسیدن به تمام آرزوها

به جرات می توانم به شما بگویم که با تهیه این محصول زندگی شما به دو قسمت تبدیل میشه. یک قسمت قبل از تهیه این دوره و یک قسمت بعد از تهیه این دوره.
اگر واقعا نتیجه براتون مهم است و تصمیم گرفتید برای زندگی اتان که موفق شوید حتما اولویت اولتون را بذارید برای تهیه این محصول و استفاده از آموزش های این دوره.
اگر الان در هر کجا و هر شرایطی که هستید و می خواهید به استقلال مالی برسید این دوره تمام آن چیزی هست که تو نیاز داری.
یعنی اصلا فکر نکن که این دوره را که تهیه کردید, وقت میذارید و آموزش هایش را دارید می بینید, اصلا فکر نکن که دیگه از کارهای دیگه ات زدی.

تو باید برای رسیدن به موفقیتت زمان بذاری.

و من از تو می خواهم که فقط روزی حداقل یک ساعت به این آموزش ها گوش بدید و تمام نکاتی که گفته شده را مو به مو اجرا کنید تا روز اتمام دوره.
و دومین چیزی که من ازت می خوام اینه که هرچی کتاب و مطالب دیگه در این مورد خوندید را بذاری کنار و با یک ذهن خالی و آماده به این آموزش ها گوش بدید.
این دوره برای افراد عمل گراست. افرادی که تصمیم جدی برای موفقیتشان گرفته اند و می خواهند زندگی اشان را بهتر کنند.
باید به خودت تعهد جدی بدی که از همین حالا روئیاهایت را خلق کنی. تعهد بدی که این آموزش ها را جدی پیگری کنی اگر دنبال نتیجه ای.
نتیجه یعنی اینکه تو یک ذهنیت درست داشته باشید, مسیرت را پیدا کنی, قدم های اولت را برداری و شروع کنی به درآمد تا رسیدن به زندگی دلخواهت.!

قیمت دوره: ۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان

پرمخاطب ترین دوره سرنوشت ساز. در هفته گذشته 68 نفر این دوره را جهت رسیدن به تمام آرزوهایشان تهیه کرده اند.
پس منتظر چی هستی؟ همین الان می خواهم این دوره را تهیه کنم توضیخات بیشتری درباره این دوره


آیا مراجعه به روان شناس به معنای دیوانه بودن شماست؟  دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند  آیا مراجعه به روان شناس به معنای دیوانه بودن شماست؟

خودخواه نباشیم!


سرنخ های شناسایی حالات شخصیت


علت های شکست خوردن ما چیست؟


نحوه درخواست از خداوند و کائنات


دیدگاهتان را بنویسید

blank blank