اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | بدون دیدگاه بدون دیدگاه | موضوعات سایت روانشناسی کودک و نوجوان | بازدید سایت تا کنون 2608 نفر این مطلب را خوانده اند.


اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

حتماً در اطراف خود کودک لجباز دیده اید. کودک لجباز اصولاً دوست دارد که کارها را طبق نظر خود و بدون توجه به نظر والدین خود انجام دهد.

هنگامی که شما کودک لجباز را از انجام عملی منع می کنید؛ کودک لجباز شما اشتیاق بیشتری برای انجام آن کار از خود نشان می دهد و در نهایت کار موردنظر خود را انجام می دهد.

بسیاری از خانواده ها از دست کودک لجباز خود به ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با ریشه یابی عوامل لجبازی در کودک، دیگر کودک لجباز خود را به حالتی تربیت کنند تا رفتار متعارفی پیدا کند.

۱- توجه بیش از حد یا کم توجهی، کودک لجباز حاصل می آورد

گاهی والدین با میزان توجهی که به کودک خود می کنند، باعث می شوند تا وی به یک کودک لجباز تبدیل شود.

در واقع میزان توجه والدین کودک لجباز حالت متعادلی ندارد. یا بیش از حد به کودک توجه می کنند و یا اینکه به قدر کافی به کودک خود توجه نمی کنند که این خود عاملی می شود برای این که کودک لجباز کم کم شکل بگیرد.

بهتر است والدین میزان توجه خود به کودک را در حد نرمال حفظ کنند تا شاهد تبدیل کودک خود به یک کودک لجباز نباشند. اگر تمام خواسته های کودک خود را یکی پس از دیگری برآورده سازید؛ با توجه بیش از حدتان، او را تبدیل به یک کودک لجباز می کنید.

۲- سرزنش زیاد کودک باعث تبدیل او به یک کودک لجباز می شود

والدین باید دقت داشته باشند که بیش از حد کودک خود را سرزنش نکنند و گاهی هم از سرزنش او دست بردارند و اجازه دهند تا کودک به تدریج به اشتباهات خود پی ببرد؛ به این ترتیب دیگر شاهد به وجود آمدن یک کودک لجباز نخواهند بود.

حتی بهتر است تذکرات بیشتر با مهربانی و روی خوش به کودک داده شود تا از بوجودآمدن کودک لجباز در خانواده جلوگیری گردد. بهتر است زیاد هم به کودک دستور ندهید چون بعد از مدتی دیگر دستورات شما را اجرا نمی کند و در این حالت به سمت لجبازی می رود.

۳- اگر برای حسادت های کودک خود کاری نکنید، او به یک کودک لجباز تبدیل می گردد

شاید کودک شما نسبت به کودک دیگری در خانواده یا اقوام و یا حتی در همسایگی حسادت می کند. چنین حس حسادتی در کودک هم می تواند او را به کودک لجباز تبدیل کند.

بهتر است در این گونه مواقع با دیدن نشانه هایی از لجبازی با کودک خود صحبت کنید و حس محبت را در درون کودک لجباز خود نسبت به کودکانی که حسودی می نماید؛ تقویت کنید. به این صورت شما به او کمک می کنید تا دیگر یک کودک لجباز نباشد.

۴- کودک شما با بدقولی های شما تبدیل به یک کودک لجباز شده است

والدین باید سعی کنند تا به وعده هایی که به کودک خود می دهند؛ عمل کنند و گرنه کودک خود را به یک کودک لجباز تبدیل می کنند و در نهایت کودک به تمام قول ها و وعده های والدین خود بی اعتماد می شود و توجیه مناسبی برای لجبازی خود پیدا می کند.

از نظر تربیت صحیح فرزند نیز بهتر است والدین، وعده هایی را که امکان و توان انجام آن را ندارند به کودک خود ندهند؛ چرا که ممکن است شخصیت آینده کودک خود را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغیکامل ترین دوره رسیدن به تمام آرزوها

به جرات می توانم به شما بگویم که با تهیه این محصول زندگی شما به دو قسمت تبدیل میشه. یک قسمت قبل از تهیه این دوره و یک قسمت بعد از تهیه این دوره.
اگر واقعا نتیجه براتون مهم است و تصمیم گرفتید برای زندگی اتان که موفق شوید حتما اولویت اولتون را بذارید برای تهیه این محصول و استفاده از آموزش های این دوره.
اگر الان در هر کجا و هر شرایطی که هستید و می خواهید به استقلال مالی برسید این دوره تمام آن چیزی هست که تو نیاز داری.
یعنی اصلا فکر نکن که این دوره را که تهیه کردید, وقت میذارید و آموزش هایش را دارید می بینید, اصلا فکر نکن که دیگه از کارهای دیگه ات زدی.

تو باید برای رسیدن به موفقیتت زمان بذاری.

و من از تو می خواهم که فقط روزی حداقل یک ساعت به این آموزش ها گوش بدید و تمام نکاتی که گفته شده را مو به مو اجرا کنید تا روز اتمام دوره.
و دومین چیزی که من ازت می خوام اینه که هرچی کتاب و مطالب دیگه در این مورد خوندید را بذاری کنار و با یک ذهن خالی و آماده به این آموزش ها گوش بدید.
این دوره برای افراد عمل گراست. افرادی که تصمیم جدی برای موفقیتشان گرفته اند و می خواهند زندگی اشان را بهتر کنند.
باید به خودت تعهد جدی بدی که از همین حالا روئیاهایت را خلق کنی. تعهد بدی که این آموزش ها را جدی پیگری کنی اگر دنبال نتیجه ای.
نتیجه یعنی اینکه تو یک ذهنیت درست داشته باشید, مسیرت را پیدا کنی, قدم های اولت را برداری و شروع کنی به درآمد تا رسیدن به زندگی دلخواهت.!

قیمت دوره: ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

پرمخاطب ترین دوره سرنوشت ساز. در هفته گذشته ۸۵ نفر این دوره را جهت رسیدن به تمام آرزوهایشان تهیه کرده اند.
پس منتظر چی هستی؟ همین الان می خواهم این دوره را تهیه کنم توضیخات بیشتری درباره این دوره


اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود  دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند  اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

۳ اشتباهی که والدین در تربیت فرزندان خود مرتکب می‌شوند


مواظب کلماتی که به کودکان می گویید، باشید؛


راه و رسم والد بودن


دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه ها فقط برای عزیزانی که عضو سایت هستند امکان پذیر است. عضویت در سایت | ورود به سایت