اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | بدون دیدگاه | روانشناسی کودک و نوجوان | تا کنون 2316 نفر این مطلب را خوانده اند.

اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود به نام خدای بخشنده و مهربان

اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

حتماً در اطراف خود کودک لجباز دیده اید. کودک لجباز اصولاً دوست دارد که کارها را طبق نظر خود و بدون توجه به نظر والدین خود انجام دهد.

هنگامی که شما کودک لجباز را از انجام عملی منع می کنید؛ کودک لجباز شما اشتیاق بیشتری برای انجام آن کار از خود نشان می دهد و در نهایت کار موردنظر خود را انجام می دهد.

بسیاری از خانواده ها از دست کودک لجباز خود به ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با ریشه یابی عوامل لجبازی در کودک، دیگر کودک لجباز خود را به حالتی تربیت کنند تا رفتار متعارفی پیدا کند.

۱- توجه بیش از حد یا کم توجهی، کودک لجباز حاصل می آورد

گاهی والدین با میزان توجهی که به کودک خود می کنند، باعث می شوند تا وی به یک کودک لجباز تبدیل شود.

در واقع میزان توجه والدین کودک لجباز حالت متعادلی ندارد. یا بیش از حد به کودک توجه می کنند و یا اینکه به قدر کافی به کودک خود توجه نمی کنند که این خود عاملی می شود برای این که کودک لجباز کم کم شکل بگیرد.

بهتر است والدین میزان توجه خود به کودک را در حد نرمال حفظ کنند تا شاهد تبدیل کودک خود به یک کودک لجباز نباشند. اگر تمام خواسته های کودک خود را یکی پس از دیگری برآورده سازید؛ با توجه بیش از حدتان، او را تبدیل به یک کودک لجباز می کنید.

۲- سرزنش زیاد کودک باعث تبدیل او به یک کودک لجباز می شود

والدین باید دقت داشته باشند که بیش از حد کودک خود را سرزنش نکنند و گاهی هم از سرزنش او دست بردارند و اجازه دهند تا کودک به تدریج به اشتباهات خود پی ببرد؛ به این ترتیب دیگر شاهد به وجود آمدن یک کودک لجباز نخواهند بود.

حتی بهتر است تذکرات بیشتر با مهربانی و روی خوش به کودک داده شود تا از بوجودآمدن کودک لجباز در خانواده جلوگیری گردد. بهتر است زیاد هم به کودک دستور ندهید چون بعد از مدتی دیگر دستورات شما را اجرا نمی کند و در این حالت به سمت لجبازی می رود.

۳- اگر برای حسادت های کودک خود کاری نکنید، او به یک کودک لجباز تبدیل می گردد

شاید کودک شما نسبت به کودک دیگری در خانواده یا اقوام و یا حتی در همسایگی حسادت می کند. چنین حس حسادتی در کودک هم می تواند او را به کودک لجباز تبدیل کند.

بهتر است در این گونه مواقع با دیدن نشانه هایی از لجبازی با کودک خود صحبت کنید و حس محبت را در درون کودک لجباز خود نسبت به کودکانی که حسودی می نماید؛ تقویت کنید. به این صورت شما به او کمک می کنید تا دیگر یک کودک لجباز نباشد.

۴- کودک شما با بدقولی های شما تبدیل به یک کودک لجباز شده است

والدین باید سعی کنند تا به وعده هایی که به کودک خود می دهند؛ عمل کنند و گرنه کودک خود را به یک کودک لجباز تبدیل می کنند و در نهایت کودک به تمام قول ها و وعده های والدین خود بی اعتماد می شود و توجیه مناسبی برای لجبازی خود پیدا می کند.

از نظر تربیت صحیح فرزند نیز بهتر است والدین، وعده هایی را که امکان و توان انجام آن را ندارند به کودک خود ندهند؛ چرا که ممکن است شخصیت آینده کودک خود را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغیچرا با اینکه سخت تلاش می کنید به اهداف خواسته هایتان نمی رسید؟

هر خواسته ای داشته باشید کاملا قابل تحقق است فقط کافی است این 51 قدمی که به شما می گوییم را در راستای رسیدن به خواسته ها و اهدافتان بردارید ...
من محمد جانبلاغی دو سال بر روی بیش از 100 چهره موفق ایرانی و خارجی تحقیق کردم و بیش از 1000 کتاب، سمینار و کارگاه های مطرح و پرفروش حوزه موفقیت و ثروت‌آفرینی را به منظور یافتن یک الگو یک مسیر و یک راهکار برای تحقق رویاهای بزرگ مطالعه کردم.

این فایل نتیجه تمام تحقیقات ماست که راهنمای شما خواهد بود.

هر رویای بزرگی در زندگی داشته باشید محقق می شود اگر این رازهای که کشف کرده‌ایم را بردارید…
غیرممکن است این رازها را بدانید و به تمام خواسته ها و آرزوهایتان نرسید
هرآنچه که رویای شما باشد با برداشتن این قدم ها در مسیرش، رویای شما تبدیل به واقعیت می شود.
شاید رویای شما مادی، مثل خرید یک اتومبیل گرانقیمت باشد یا اینکه رویای شما از جنس دستآورد، موفقیت در کنکور و..باشد.این آموزش برای هر رویای بزرگی به طرز عجیبی عمل می کند !

توضیحات بیشتر و سفارش این محصول آموزشی


ارسال این مطلب به تلگرام دوستانتاناشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود  دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند  اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود

۳ اشتباهی که والدین در تربیت فرزندان خود مرتکب می‌شوند


خطر شبکه های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان


تکنیک های کاربردی جهت پیشرفت تحصیلی فرزندانتاناشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شودمنبع: سایت رسمی محمد جانبلاغی
اشتباهات رایج تربیتی که باعث لجبازی کودکان می شود در پناه حق باشید.

محصولات پیشنهادی ما برای شما که همین الان می توانید تهیه کنید

... رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود ...
جدیدترین آموزش برای مدیران، کارآفرینان، مدیران سایت و فروشندگان در این قسمت قرار دارند.

شما در این باره چه نظری دارید؟