جدیدترین درمان استرس و اضطراب

۹ دی ۱۳۹۹ ۹ دی ۱۳۹۹ | ۸ دیدگاه ۸ دیدگاه | موضوعات سایت محصولات آموزشی | بازدید سایت تا کنون 14786 نفر این مطلب را خوانده اند.


روش های برای درمان استرس و اضطراب

فرمت محصول:  فایل صوتی 

مشاور: محمد جانبلاغی (روانشناس بالینی با بیش از ۸ سال سابقه درمان افسردگی، وسواس، استرس و اضطراب)

قیمت محصول : ۱۳۸,۰۰۰ تومان۶۹,۰۰۰ تومان (۵۰ درصد تخفیف)

خرید و سفارش محصول

درمان استرس و اضطراب

اکثر مردم گاهی اوقات استرس و اضطراب را تجربه می‌کنند. منظور از استرس، هرگونه فشاری است که بر ذهن و یا جسم شما وارد می‌شود.

منشاء احساس استرس می‌تواند رویدادی باشد که به شما احساس ناتوانی داده یا شما را عصبی می‌کند.

اما اضطراب به معنی احساس ترس، نگرانی و یا ناراحتی است. این احساس می‌تواند واکنش به استرس باشد و یا در افرادی بروز کند که قادر به تشخیص عوامل استرس‌زای قابل توجهی در زندگی خود نیستند.

آشنایی با اختلال استرس و اضطراب شدید

اختلال استرس و اضطراب شدید یا حاد یک وضعیت روانی است که می تواند بلافاصله پس از یک رویداد یا حادثه آسیب زا رخ دهد.

رابطه نزدیکی بین اختلال استرسی حاد (ASD) و اختلال استرسی پس از آسیب روانی (PTSD) وجود دارد.

برخی افراد بعد از اختلال استرسی حاد یا ASD، اختلال PTSD را هم تجربه می کنند. طبق گزارش‌های اداره امور سربازان ایالات متحده آمریکا، تقریبا ۱۹ درصد افراد پس از وقوع رویداد آسیب زا، دچار اختلال ASD می‌شوند.

افراد مختلف به رویدادهای آسیب زا به گونه ای متفاوت پاسخ می دهند، اما آگاهی از اثرات فیزیکی و روانی بالقوه‌ای که پس از چنین رویدادهای رخ می‌دهند، اهمیت زیادی در درمان استرس و اضطراب شدید دارد.

اختلال ASD با واکنشهای استرسی حاد مشخص می شود که ممکن است در ماه اول پس از قرارگیری فرد در معرض یک رویداد آسیب زا رخ دهند. برخی بیماران مبتلا به ASD، اختلال استرسی پس از آسیب روانی (PTSD) را نیز تجربه می کنند که فقط پس از چهار هفته پس از قرارگیری در معرض تروما تشخیص داده می شود و درمان استرس و اضطراب شدید با هدف کاستن علائم پاسخهای استرسی حاد و پیشگیری از گسترش آن به PTSD انجام می شود.

در این مطلب، در مورد درمان اختلال استرس و اضطراب شدید و علائم و علل ایجاد آن بحث می کنیم.

اختلال استرس و اضطراب شدید چیست؟

تجربه اختلال روان شناختی، پس از رویداد آسیب زا، نشانه ASD است.

اختلال ASD تشخیص روان شناختی نسبتا جدیدی است. فرد مبتلا به ASD بلافاصله پس از رویداد آسیب زا، اختلال روانی را تجربه می کند.

اختلال استرس و اضطراب شدید یا ASD یک وضعیت گذرا است و معمولا علائم به مدت ۳ تا ۳۰ روز پس از رویداد آسیب زا ادامه می یابد. اگر علائم فرد بیش از یک ماه طول بکشد، پزشک معمولا این افراد را از لحاظ ابتلا به نوع شدید و دائمی این افسردگی یعنی اختلال PTSD ارزیابی خواهد کرد.

علائم استرس و اضطراب شدید چیست؟

افراد مبتلا به ASD، علائم مشابه با علائم PTSD و سایر اختلالات استرسی را تجربه می کنند.

علائم ASD در پنج گروه کلی زیر قرار می گیرند:

• علائم نفوذ افکار منفی. این کار زمانی رخ می دهد که فرد قادر به توقف مجدد رویداد آسیب زا از طریق مرور خاطرات، و یا رویاها نیست.

• خلق منفی یا نامناسب. فرد ممکن است افکار منفی، غم و اندوه و بی حوصلگی و خلق پایین را تجربه کند.

• علائم تجزیه ای یا گسیختگی. این علائم می تواند شامل حس تغییر در واقعیت، عدم آگاهی از محیط پیرامون و ناتوانی در به یاد آوری بخشهایی از رویداد آسیب زا باشد.

• علائم اجتنابی. افراد مبتلا به این علائم عمدتا از افکار، احساسات، افراد یا مکانهای مرتبط با رویداد آسیب زا دوری می کنند.

• علائم ﺑﺮاﻧﮕﯿﺨﺘﮕﯽ. این علائم می تواند شامل بی خوابی و سایر اختلالات خواب، دشواری در تمرکز و بی-حوصلگی یا پرخاشگری، که می تواند به صورت کلامی یا فیزیکی باشد، است. فرد همچنین ممکن است دچار دلواپسی شود یا محتاط باشد و به راحتی دچار هول و تشویش ناگهانی شود.

افراد مبتلا به ASD ممکن است به اختلالات بهداشت روانی دیگری نظیر اضطراب و افسردگی دچار شوند.

علائم اضطراب شامل موارد ذیل هستند:

• احساس وقوع فاجعه قریب الوقوع

• نگرانی بیش از حد

• دشواری در تمرکز

• خستگی

• بی قراری

• مواجهه با افکار رقابت با دیگران

علائم افسردگی شامل موارد ذیل هستند:

• دائما احساس ناامیدی، غم و اندوه یا بی حالی می کند

• خستگی

• گریه غیرمنتظره

• علاقه خود را به فعالیتهایی که زمانی لذت بخش بودند را از دست می دهد

• اشتها یا وزن بدن تغیر می کند

• به خودکشی یا خودزنی یا خود آسیب رسانی فکر می کند

تمامی این علائم، زندگی بیمار را به شدت دچار مشکل می‌کنند و به همین علت آشنایی با روش درمان استرس و اضطراب شدید بسیار لازم است. در ادامه مطلب به بررسی علل وقوع این اختلال و راه‌های درمان استرس و اضطراب شدید خواهیم پرداخت.

علل بروز اختلال استرس و اضطراب شدید

پس از تجربه یک یا چند رویداد آسیب زا، افراد ممکن است دچار اختلال ASD شوند که درمان استرس و اضطراب شدید در اسرع زمان را لازم دارند. رویداد آسیب زا می تواند سبب آسیب جسمی، عاطفی و روانی قابل توجه باشد.

رویدادهای آسیب زای احتمالی می تواند شامل موارد ذیل باشد:

• مرگ یک عزیز

• تهدید به مرگ و یا آسیب جدی

• بلایای طبیعی

• تصادفات وسیله نقلیه موتوری

• تعرض جنسی یا تجاوز جنسی، یا خشونت خانوادگی

• ابتلا به بیماری لاعلاج

• زنده ماندن پس از یک آسیب مغزی شدید

عوامل خطرزا

فرد می تواند ASD را در هر نقطه از زندگی خود بروز دهد. با این حال، برخی افراد ممکن است خطر بیشتری برای بروز این بیماری داشته باشند.

عوامل افزایشی خطر ابتلای فرد به ASD شامل موارد زیر هستند:

• تجربه قبلی، مشاهده عینی یا داشتن آگاهی در مورد رویداد آسیب زا

• داشتن سابقه از سایر اختلالات بهداشت روانی

• داشتن سن کمتر از ۴۰ سال

• مونث بودن

روش تشخیص اختلال استرس و اضطراب شدید

پزشک یا متخصص بهداشت روان می تواند اختلال ASD را تشخیص دهد. آنها سوالاتی در مورد رویداد آسیب زا و علائم فردی می پرسند. متخصص مراقبتهای بهداشتی معمولا ASD را در صورتی که یک فرد ۹ علامت یا بیشتر ASD را طی یک ماه از وقوع حادثه بروز دهد، تشخیص می دهد.

علائمی که پس از این مدت زمان ظاهر می شوند یا بیش از یک ماه طول می کشند ممکن است نشان دهنده بروز اختلال PTSD باشد. برای تشخیص ASD، متخصص مراقبتهای بهداشتی نیز سایر علل احتمالی از جمله موارد زیر را بررسی خواهد کرد:

• سایر اختلالات روانی

• مصرف مواد

• بیماریهای پزشکی زمینه ای

روش درمان استرس و اضطراب شدید

برای درمان استرس و اضطراب شدید، درمانگر از نزدیک فرد بیمار را معاینه می‌کند تا طرح درمان مطابق با نیازهای فردی او را ایجاد کند. درمان ASD بر کاهش علائم، بهبود مکانیزمهای مقابله و پیشگیری از PTSD تمرکز دارد.

در ابتدا رفتاردرمانی شناختی با محوریت تروما (CBT) به عنوان درمان اولیه بیماران مبتلا به استرس و اضطراب شدید، پیشنهاد می‌شود.

هیچ آزمایش بالینی در مقایسه با CBT با محوریت تروما با سایر مداخلات با اثربخشی در درمان ASD یا پیشگیری از اختلال استرسی پس از آسیب (PTSD) وجود ندارد. CBT با محوریت تروما، گسترده ترین مورد مطالعه شده درمانی ASD با گسترده ترین شواهد اثربخشی می باشد.

برخی از گزینه های درمان استرس و اضطراب شدید، شامل موارد ذیل هستند:

• رفتار درمانی شناختی (CBT). پزشکان معمولا CBT را به عنوان درمان اولیه برای افراد مبتلا به ASD توصیه می کنند. درمان CBT شامل معاینه توسط متخصص بهداشت روانی آموزش دیده برای ایجاد راهکارهای موثر مقابله می باشد.

• ذهن آگاهی یا حضور ذهن. مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی، روشهای مدیریت استرس و اضطراب را آموزش می دهند. این می تواند شامل تمرینهای مدیتیشن و تنفس نیز باشد.

• دارو درمانی. متخصص مراقبتهای بهداشتی ممکن است داروهای ضدافسردگی یا ضدتشنج را برای کمک به درمان علائم فردی تجویز کند.

درمان CBT برای بیماران مبتلا به ASD معمولا باید توسط متخصص آموزش دیده در طی ۶ جلسه هفتگی به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ارائه شود؛ جلسات اضافی را می توان در صورت لزوم به آن اضافه کرد.

معمولا درمان استرس و اضطراب شدید، حداقل دو هفته پس از قرارگیری در معرض تروما انجام می شود. این کار به فرد اجازه کاهش زمان اضافی برای علائم گذرا و سهولت برای محرکهای استرس زای پس از تروما را می دهد.

شروع درمان باید نسبت به سایر رویدادهای استرس زای ناشی از تروما تنظیم شود. اگر حواس بیمار با رویدادها و یا تجربیات مربوط به تروما مانند درد، جراحی، اقدامات قانونی، جابجاسازی یا سایر محرکهای استرس زا پرت شود، آنگاه متمرکز شدن بر درمان برای بیمار سخت خواهد شد.

قراردادن فرد در معرض یادآوری مجدد حادثه به منظور شناخت آن و کاهش اثرات منفی بیماری، بخشی از درمان استرس و اضطراب شدید است و زمانی اثربخش است که به عنوان تک درمان از نوع درمان‌های شناختی برای درمان استرس و اضطراب شدید در بیماران مبتلا به ASD ارائه شود.

البته، برای برخی بیماران مبتلا به ASD، ممکن است درمان استرس و اضطراب شدید با این روش به چند ماه تأخیر نیاز داشته باشد که این بیماران دارای علائم زیر هستند:

● اجتناب و یا پاسخهای گسیختگی شدید، چون این عوارض ممکن است پاسخهای استرسی شدیدی که ممکن است با درمان شناختی پیچیده شوند را نشان دهد.

● واکنش اولیه به خشم، چون خشم اغلب به تمرینات مواجهه یا در معرض قرارگیری پاسخ بهینه نمی-دهد و ممکن است به درمان شناختی پاسخ بهتری بدهد.

● واکنش شدید به غم و اندوه، چون درمان‌هایی که فرد را در معرض یادآوری مجدد بیماری قرار می‌دهند، ممکن است سوگواری عادی را پیچیده تر کند.

● ریسک قابل توجه به خودکشی، چون این بیماران به مدیریت خودکشی نیاز دارند.

برای بیماران مبتلا به اضطراب و تشویش شدید یا اختلال خواب، درمان کمکی با بنزودیازپین بجای سایر داروها پیشنهاد می‌شود.

برخی داروها برای درمان استرس و اضطراب شدید عبارتند از:

خانواده داروهای بنزودیازپین- آزمایشات غیرتصادفی درمان با بنزودیازپین و تجربیات بالینی نشان می-دهد که بنزودیازپین‌ها ممکن است برای درمان استرس و اضطراب شدید یا اختلال خواب بلافاصله پس از یک رویداد آسیب زا مفید باشند. استفاده طولانی مدت ممکن است زیان آور باشد.

پروپرانولول – پروپرانولول در خصوص درمان درمان استرس و اضطراب شدید به صورت فوری پس از یک حادثه آزمایش شده است و در اغلب موارد یک روش درمانی موفق بوده است.

مورفین – چندین مطالعه در زمینه استفاده از مورفین برای درمان استرس و اضطراب شدید انجام شده‌اند که نشان می‌دهند این ماده با کاهش نوراپی نفرین سبب کنترل درد و ناراحتی در ۴۸ ساعت اول پس از حادثه می‌شود.

استرس و اضطراب می‌تواند علائم جسمی و روحی تولید کند. افراد ممکن است استرس و اضطراب متفاوتی را تجربه کنند. اما علائم شایع آن عبارتند از:

دل درد

تیک عصبی

تنفس سریع

ضربان قلب سریع

عریق زیاد

لرزش

تکرر ادرار

تغییرات اشتها

انتظار عذاب و عقوبت

ترس یا عصبانیت

مشکلات تمرکز

خشم غیر منطقی

بی قراری و…

blank

 خب برای درمان استرس و اضطراب باید چکار کرد؟

درمان استرس و اضطراب

محمد جانبلاغی بر اساس چندین سال کار مشاوره و تجربه در زمینه درمان افسردگی، وسواس، استرس و اضطراب در این جلسات مشاوره و فایل آموزشی نکات خیلی کلیدی و مهم را برای شما بیان می کند که می توانید خیلی راحت و آسان از استرس و اضطراب رها شوید.

blank

هدف از این فایل صوتی درمان استرس و اضطراب چیست؟

فایل آموزشی شیوه درمان استرس و اضطراب برای این طراحی شده است که شما را با موضوع استرس، نشانه ها و ضرر های آن آشنا کند.

و در نهایت به شما راهکارهایی را بدهد که بتوانید از این استرس و اضطراب ها رها شوید و آن را مدیریت کنید.

۹۰% مردم این را نمی‌دانند:

متاسفانه اکثر افراد از این نکته غافلند که استرس و اضطراب باعث بروز انواع بیماری ها مثل سرماخوردگی، آسم، گرفتگی عضلات، سکته قلبی و … می‌شود.

امروز تصمیم با شماست

هم اکنون با ما مشورت کنید و خودتان را از استرس و اضطراب رها کنید و زندگی بدونه استرس و اضطراب را به خود و عزیزانی که دوستشان دارید هدیه کنید.

blank

blank قیمت محصول : ۶۹,۰۰۰ تومان

blank خرید و سفارش محصول

بعد از خرید بلافاصله لینک دانلود فایل های صوتی برای شما نمایش داده می شود و در پنل سایت هم قرار خواهد گرفت.

blank


کامل ترین دوره رسیدن به تمام آرزوها

به جرات می توانم به شما بگویم که با تهیه این محصول زندگی شما به دو قسمت تبدیل میشه. یک قسمت قبل از تهیه این دوره و یک قسمت بعد از تهیه این دوره.
اگر واقعا نتیجه براتون مهم است و تصمیم گرفتید برای زندگی اتان که موفق شوید حتما اولویت اولتون را بذارید برای تهیه این محصول و استفاده از آموزش های این دوره.
اگر الان در هر کجا و هر شرایطی که هستید و می خواهید به استقلال مالی برسید این دوره تمام آن چیزی هست که تو نیاز داری.
یعنی اصلا فکر نکن که این دوره را که تهیه کردید, وقت میذارید و آموزش هایش را دارید می بینید, اصلا فکر نکن که دیگه از کارهای دیگه ات زدی.

تو باید برای رسیدن به موفقیتت زمان بذاری.

و من از تو می خواهم که فقط روزی حداقل یک ساعت به این آموزش ها گوش بدید و تمام نکاتی که گفته شده را مو به مو اجرا کنید تا روز اتمام دوره.
و دومین چیزی که من ازت می خوام اینه که هرچی کتاب و مطالب دیگه در این مورد خوندید را بذاری کنار و با یک ذهن خالی و آماده به این آموزش ها گوش بدید.
این دوره برای افراد عمل گراست. افرادی که تصمیم جدی برای موفقیتشان گرفته اند و می خواهند زندگی اشان را بهتر کنند.
باید به خودت تعهد جدی بدی که از همین حالا روئیاهایت را خلق کنی. تعهد بدی که این آموزش ها را جدی پیگری کنی اگر دنبال نتیجه ای.
نتیجه یعنی اینکه تو یک ذهنیت درست داشته باشید, مسیرت را پیدا کنی, قدم های اولت را برداری و شروع کنی به درآمد تا رسیدن به زندگی دلخواهت.!

قیمت دوره: ۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان

در این هفته 137 نفر این دوره را جهت رسیدن به تمام آرزوهایشان تهیه کرده اند.
پس منتظر چی هستی؟ همین الان می خواهم این دوره را تهیه کنم توضیخات بیشتری درباره این دوره


جدیدترین درمان استرس و اضطراب  دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند  جدیدترین درمان استرس و اضطراب

جدیدترین درمان سریع وسواس فکری


جدیدترین درمان سریع افسردگیجدیدترین درمان استرس و اضطراب   کاربران درباره جدیدترین درمان استرس و اضطراب چه نظری دارند؟ جدیدترین درمان استرس و اضطراب

 1. نظر دکتر رستمی تبار درباره این موضوع :

  آقای جانبلاغی سلام و روز بخیر
  واقعا بابت فایل ها و مطالب آموزشی و بی نهایت ارزشمند شما متشکرم
  من خودم دکتری روانشناس بالینی هستم. و فایل آموزشی افسردگی،وسواس و اضطراب شما را تهیه کردم.خیلی عالی هستن و حتی در کار با مراجعانم از این صحبت های شما استفاده می کنم. باز هم اگر فایل های آموزشی دیگر داشتید حتما از طریق ایمیلم به من اطلاع بدید
  متشکرم

 2. نظر حسین درباره این موضوع :

  سلام من ۲۷ سال دارم واز ۲۰ سالگی دچار یه بدبختی شدم اونم اینه وقتی از خونه میرم بیرونن همش فکرم میره به راه رفتنم فک میکنم همه دارن منو نگا میکنن این بدبختی باعث میشه موقع راه رفتنن از حالت عادی خارج میشم وبطور مسخره راه میرم من باید چیکار کنمم این بدبختی منو نابودم کرد خواهش میکنم کمکم کنین.

 3. نظر ناصریان درباره این موضوع :

  سلام
  من مزاحم شدم که سوالی از شما بپرسم جناب دکتر آیا این توضیحات به اضطراب ناشئ از قرار گرفتن در جمع هم جواب میدهد .چون من کارم به صورتی است که باید بیشتر وقت ها سخنرانی کنم وأین همیشه برایم اضطراب آور است .به دکتر هم مراجعه کردم ولی باید داروی ضد اضطراب مصرف کنم.ایا با همین دوره مشگل من از بین میرود ؟یا نه
  با تشکر و سپاس


  1. سلام.
   جانبلاغی دوست عزیز ، احتمالا استرس و اضطراب شما در جمع میتواند ناشی از عدم اعتماد به نفس و یا ترس از جمع باشد . به هر حال شاید بهترین روش درمان برای از بین بردن ترس از سخنرانی استفاده از فایل های این دوره و فایل آموزشی غول اعتماد به نفس به همراه جلسات درمانی باشد .
   موفق باشید.

   blank دریافت فایل غول اعتماد به نفس

 4. نظر مهسا درباره این موضوع :

  آقای دکتر من مدتی است که با کوچکترین اتفاق یا حرفی دچار اضطراب و تپش قلب شدید میشوم وکنترل ان امکان پذیر نیست وحتما باید دارو بخورم آیا این فایل اضطراب را کنترل میکند با تشکر


  1. جانبلاغی این اضطراب و تپش قلب شدید شما میتواند ناشی از تجربیات تلخ و ناخوشایند گذشته شما باشد و شاید هم به دلیل عدم اعتماد به نفس شما و یا اینکه به هر دو دلیل شما پس از کوچکترین اتفاق دچار استراب و تپش قلب شوید . ب هر حال این فایل و چند جلسه درمانی میتواند بهترین انتخاب برای درمان مشکل شما باشد.

 5. نظر بیتا درباره این موضوع :

  آقای جانبلاغی خییییییییییییییلی خیییییییییییییلی متشکرم. من ۴ساله مشکل ترس و دلهره شدید داشتم و قرص و دارو مصرف می کردم. همیشه آرزو داشتم برای یک روز هم شده این قرص ها رو بذارم کنار. و فکر می کردم همیشه این استرس ها را خواهم داشت
  این فایلتون را چندین بار در روز گوش میدادم. راهکارهاتون واقعا بی نظیره

دیدگاهتان را بنویسید

blank blank