پاسخ به چراهای شما عزیزان…

پاسخ به چراهای شما عزیزان…

تجربه متفاوت ترین جلسات مشاوره    شرکت در جلسات کوچینگ    خرید پکیج ویژه قدرت ذهن

پاسخ به چراهای شما عزیزان… به نام خدای بخشنده و مهربان

پاسخ به چراهای شما عزیزان…

چرا باید در دوره ها و سمینارهای محمد جانبلاغی شرکت کنم؟

چرا باید به جلسات مشاوره بیام و با محمد جانبلاغی مشاوره داشته باشم؟

در پاسخ به شما پرسشی برای شما عزیزان دارم:

تمام این کارهای ارزشمند که در نتیجه آنها یک فرد می‌تواند موفق‌تر، شادمان‌تر، موثر‌تر و راحت‌تر شود را شما حاضرید برای چه کسی انجام دهید؟

لطفا کمی درباره اش بیاندیشید…

پاسختان درست است.

«کسی که دوستش دارید و برایش احترام قائل هستید».

تجربه‌ام نشان می‌دهد انسان هنگامی حاضر است رشد کند و موفق‌تر شود که خودش را دوست دارد و برای خودش ارزش و احترام قائل است.

نخستین و مهم‌ترین عامل موفقیت در هر زمینه و کاری این است که بتوانی، «خودت را دوست بداری و احترام بگذاری».

به همین دلیل هم هست که تاکید آموزه‌های «مکتب زندگی»  بر این است که انسان‌ها با خودشان آشتی کنند و خودشان را بیشتر دوست بدارند. چرا که تنها در این حالت است که ذهن فرد آماده می‌گردد تا به خودش کمک کند و آن را توسعه بخشد. و به همین دلیل است که محور اصلی آموزش و دوره‌های «مکتب زندگی» بر اساس این شعار است:

«آمده ایم که انسان ها را با خودشان آشتی دهیم»

در این مورد هم در مقاله‌ای جداگانه برایتان بیشتر  شرح دادیم (اینجا مقاله را میتونید بخوانید…)که چگونه افراد در حالی که می‌دانند، چه خوب است و چه بد است، اما آن نکات را نه‌تنها رعایت نمی‌کنند، بلکه بیشتر زمان‌ها رفتارشان با خودشان بیشتر همانند رفتار با یک دشمن است تا یک دوست.

اغراق نیست اگر از من بپرسید که: «تنها راه موفقیت و شادمانه زیستن چیست؟» به شما عرض خواهم کرد: «همه را فراموش کنید و کاری کنید که هر روز و هر لحظه بیشتر در آشتی با خود باشید و بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و احترام بگذارید.»

اگر من فکرهای مخرب دارم، اگر قلبم ناراحت است، اگر خشم دارم، اگر از آدم‌ها متنفرم، اگر رنجش دارم، اگر معده‌ام دارد سوراخ می‌شود، اگر کمرم دارد می‌شکند، اگر پایم از کار افتاده،… باید بدانم که:

کلیدها، راه حل‌ها، بیشتر در خود من وجود دارد ولی من به آن وقوف ندارم!

خیلی دور نروید، کلید همراه مشکل آمده است. این دردها نشانه‌هایی هستند از اتفاقات و یک سری از رفتارها و طرز فکرهایی که مرا امروز به اینجا رسانده‌اند. اینها خودبه‌خود رخ نداده‌اند. اگر هم رخ داده‌اند، به این دلیل است که من این راه را برای زندگی‌ام برگزیده‌ام.

کلیدها در وجود خود من است، خودت را بپذیر، به خودت احترام بگذار و از خودت بخواه که مسئله را حل کنی. حتی اگر مسئله به دست دیگران حل می‌شود، این شما هستید که می‌بایست انتخاب کنید به دست چه کسی؟ چه هنگامی؟ و به چه طریقی ارتباط بر قرار کنید؟

در مورد توکل به خداوند نیز، نخست توجه داشته باشیم به این‌که ما در زمانی می‌بایست توکل کنیم که دیگر از خودمان کاری بر نمی‌آید. مثلا سنجیده نیست من در خانه ام را باز رها کنم و از خداوند بخواهیم که آن را تحت حفاظت خود قرار دهد. به عبارت بهتر: «با توکل زانوی اشتر ببند.»

دوم این‌که زمانی می‌بایست توکل کرد که، به‌طور مثال تمام کارهایی را که می‌توانیم برای حفظ تندرستی خود انجام دهیم، انجام داده‌ایم و نزد بهترین پزشک رفته‌ایم ولی هنوز خطراتی در پیش هستند که دانش بشری به آن دست نیافته است. در این لحظه است که می‌توانیم از خداوند بخواهیم که ما را در مراحلی که در اختیار ما نیست و یا از درک و فهم ما خارج است، حفظ کند و تحت حفاظت خود قرار دهد.

***

مشکلات را بپذیریم و سهم خود را قبول کنیم و برای حل آنها مسئولیت بپذیریم. آن‌وقت است که در‌ها به رویمان باز می‌شوند!

اگر در جاده‌ای در حرکتید، سعی کنید از یک راهنما مسیر را بپرسید. اگر از راهی رفتید و فهمیدید راه به جایی نمی‌برد، یک تابلو بزنید تا دیگران هم نروند. تجربه‌تان را به دیگران بگویید.

«همه زندگی آن است که خاموش نمیرید!»

بنجامین فرانکلین می‌گوید اگر فکر می‌کنید هزینۀ آموزش سنگین است، اشکالی ندارد، جهل و نادانی را تجربه کنید!

«گران است» معنی ندارد، اگر می‌خواهید تغییر کنید و بهتر بشوید باید برای آن هزینه کنید؛ یا جهل را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید که موفقیت یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری، با آموختن و تمرین کردن فراهم می‌شود. ثروتمند شدن یک مهارتِ ذهنی است و باید تمرین کنید.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید؟ با کمال میل پذیرای دیدگاهای شما دوستان عزیز، محترم و دوست داشتنی هستیم…

شاد و تندرست باشید

دوستدارتان
محمد جانبلاغی


پاسخ به چراهای شما عزیزان…  آیا این مطالب جدید را هم مطالعه کرده اید؟ پاسخ به چراهای شما عزیزان…

چه افرادی از شکست عاطفی بیشتر ضربه می خورند؟

رابطه تحقیر آمیز در زندگی زناشویی

اختلال ADHD

مهم ترین تکنیک های قانون جذب

چرا باید باورهای خودمان را تغییر دهیم؟


پاسخ به چراهای شما عزیزان…منبع: سایت رسمی محمد جانبلاغی
پاسخ به چراهای شما عزیزان… در پناه حق باشید.
پاسخ به چراهای شما عزیزان… محمد جانبلاغی// انسان‌ می‌تواند افکار و تجارب و دانش خود را با سایر انسان‌ها سهیم شود. انسان علیرغم عمر کوتاهش، می‌تواند از گنجینه‌ی دانش و تجارب و دستاوردهای تمام تاریخ بشر استفاده کند. همین موضوع جایگاه بشر را ممتاز نموده. مردم و ملت‌هایی که اهمیت آموزش را دریافته و به خوبی از قدرت آموزش استفاده می‌کنند، اوج می‌گیرند. و بقیه..... از شما که آرزومند پیشرفت خود و خانواده‌تان هستید دعوت می‌کنم از آموزش‌های بی‌نظیری که برایتان تدارک دیده‌ام استفاده فرمایید. سایت را واکاوی فرمایید، به منوها و زیر منوها مراجعه فرموده، و بهترین آموزش‌ها را انتخاب و استفاده نمایید.

با آموزش‌های محمد جانبلاغی،... بیاموزید آنچه را در هیچ مدرسه و دانشگاهی به شما نمی‌آموزند.پاسخ به چراهای شما عزیزان…   کاربران در این باره چه نظری دارند؟ پاسخ به چراهای شما عزیزان…

2 نفر در پاسخ به چراهای شما عزیزان… دیدگاه شان را گفته اند


  1. درود بر شما استاد بزرگ.
    مطالب سایتتون همچون دیگر مطالب آموزشی شما بینهایت مفید و آموزنده ست.
    از زحمات شما در راستای آموزش و ترویج این مطالب بسیار با ارزش بینهایت سپاسگزاری میکنم.امیدوارم افتخار این رو داشته باشم تا در آینده یکی از شاگردانتون شوم.با آرزوی موفقیت و شادی روز افزون برای شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.