چطور معذرت خواهی کنیم؟

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ | بدون دیدگاه بدون دیدگاه | موضوعات سایت خالق زندگی اتان باشید | بازدید سایت تا کنون 4179 نفر این مطلب را خوانده اند.


   با عرض معذرت تقصیر خودت بود یک عذرخواهی واقعی نیست!

بعضی مواقع عذرخواهی کاملا به جا و مناسب است و برخی اوقات مناسب نیست.

مثلا: ببخشید امروز هوا بارانی است و پیک نیک کنسل است عذرخواهی به جایی نیست. اما اگر شما صحبت کسی را قطع کردید و به این امر واقف بودید کاملا بجاست که عذرخواهی کنید.

اگر برای رسیدن به جلسه ای تاخیر داشتید باید عذرخواهی کنید. اما وقتی شما می دانید که باید عذرخواهی کنید اما واقعا احساس تاسف نکردید چه؟ در اینجا گفتن متاسفم اما تقصیر خودتان بود یا متاسفم اگر اذیت شدید یک عذرخواهی خالصانه نیست!

در حقیقت این جمله در دسته بندی رفتارهای منفعل-پرخاشگر جای می گیرد(شما میدانید که فرد صدمه دیده، می دانید سهمی در این ماجرا داشتید اما واقعا احساس تاسف نمی کنید). بنابراین چطور می توانید بگویید متاسفم در حالیکه مطمئن نیستید اشتباه کرده باشید؟

۵ مرحله زیر را در نظر بگیرید:

۱٫به نقطه نظر فرد مقابل گوش دهید و سعی کنید موقعیت را از دید او نگاه کنید:

شما ممکن است فکر کنید هیچ اشتباهی نکرده اید اما جمله هر داستانی دو طرفه است کاملا درست است. دید هر کسی به جهان دچار فیلترهایی است.ممکن است فیلترهای شما مانع مسئولیت پذیریتان شود؟  جمله: من بابت سهم خودم در این اتفاق عذرخواهی می کنم جمله مناسب تری است.

۲٫دقت کنید چه رفتارهایی برای آسیب زدن وجود دارد که ممکن است انجام داده باشید.

آیا قبلا از شما بابت این رفتار انتقاد شده است؟آیا افراد بازخوردی به این رفتار شما داده اند؟ فرصتی برای انعکاس به خودتان بدهید. گاهی اوقات اعتراف به رفتاری(حق با شماست. من بیش از حد رئیس مآبانه برخورد کردم و متاسفم) به شما در شناخت خودتان کمک می کند و دفعه بعدی رفتار بهتری خواهید داشت.

۳٫اگر براستی معتقدید که شخص مقابل به اشتباه شما را خطا کار می داند، انگیزه درونی او را بررسی کنید.

چه هدفی پشت آن نهفته است؟ مواقع دیگری هم بوده که دیگران مثل شما فکر نکرده باشند؟آیا قبلا مواردی بوده که موضوع از نظر شما پیش پا افتاده بوده اما طرف مقابل شما خیلی غمگین شده باشد؟ این می تواند نشانه لبریز شدن کاسه صبر او باشد. قبل از اینکه این تجربه را از دست بدهید و از کنار آن عبور کنید، تجربیات و اتفاقات قبلی را در نظر بگیرید.

۴٫وقتی شما می گوید معذرت می خواهم، آن را صادقانه و خالصانه بیان کنید.

وقتی بچه بودیم و والدین از ما می خواستند از برادر، خواهر یا دوستمان عذرخواهی کنیم، خیلی تند و سریع و زننده می گفتیم: ببخشید! اما می دانیم واقعا به آن اعتقاد نداشتیم. بزرگسالان این کار را بیشتر انجام می دهند. یک ببخشید برای رفع تکلیف به ویژه وقتی به دنبال آن می گوییم: تقصیر خودت بود، اوضاع را خراب می کند. در چشمان فرد مقابل نگاه کنید یا آنها را صدا کنید و توجهشان را به خودتان جلب کنید و متاسف باشید: من عمیقا متاسفم بابت اتفاقی که افتاد و سهمی که در این اتفاق داشتم یا من بابت رفتاری که برایتان مشکل ایجاد کرد  خیلی معذرت می خواهم. اگر متاسف هستید، منظورتان را واضح برسانید.

۵٫دقت کنید که برخی اشتباهات به چیزی بیشتر از متاسفم نیاز دارند.

انتظار نداشته باشید چون عذرخواهی کردید پس آن شخص فورا شما را ببخشد. کشیش ها هنگام اعترف گرفتن شاید اینکار را انجام دهند اما تعداد کمی از افراد واقعا قادرند به سرعت ببخشند. بعضی چیزها بزرگ هستند و شخص آسیب دیده به زمان بیشتری برای بخشش نیاز دارد. توقعی از آنها نداشته باشید. بهترین کار این است که با او ارتباط برقرار کنید و سپس اجازه دهید التیام یابد. وقتی به آنچه انجام دادید اعتراف می کنید و سعی می کنید جبران کنید، رو به رشد هستید. وقتی از خودتان و دیگران عذرخواهی می کنید فرصت خوبی برای آگاه شدن از خودتان دارید.

شادوسربلند باشید

دوستدارتان محمد جانبلاغیکامل ترین دوره رسیدن به تمام آرزوها

به جرات می توانم به شما بگویم که با تهیه این محصول زندگی شما به دو قسمت تبدیل میشه. یک قسمت قبل از تهیه این دوره و یک قسمت بعد از تهیه این دوره.
اگر واقعا نتیجه براتون مهم است و تصمیم گرفتید برای زندگی اتان که موفق شوید حتما اولویت اولتون را بذارید برای تهیه این محصول و استفاده از آموزش های این دوره.
اگر الان در هر کجا و هر شرایطی که هستید و می خواهید به استقلال مالی برسید این دوره تمام آن چیزی هست که تو نیاز داری.
یعنی اصلا فکر نکن که این دوره را که تهیه کردید, وقت میذارید و آموزش هایش را دارید می بینید, اصلا فکر نکن که دیگه از کارهای دیگه ات زدی.

تو باید برای رسیدن به موفقیتت زمان بذاری.

و من از تو می خواهم که فقط روزی حداقل یک ساعت به این آموزش ها گوش بدید و تمام نکاتی که گفته شده را مو به مو اجرا کنید تا روز اتمام دوره.
و دومین چیزی که من ازت می خوام اینه که هرچی کتاب و مطالب دیگه در این مورد خوندید را بذاری کنار و با یک ذهن خالی و آماده به این آموزش ها گوش بدید.
این دوره برای افراد عمل گراست. افرادی که تصمیم جدی برای موفقیتشان گرفته اند و می خواهند زندگی اشان را بهتر کنند.
باید به خودت تعهد جدی بدی که از همین حالا روئیاهایت را خلق کنی. تعهد بدی که این آموزش ها را جدی پیگری کنی اگر دنبال نتیجه ای.
نتیجه یعنی اینکه تو یک ذهنیت درست داشته باشید, مسیرت را پیدا کنی, قدم های اولت را برداری و شروع کنی به درآمد تا رسیدن به زندگی دلخواهت.!

قیمت دوره: ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

پرمخاطب ترین دوره سرنوشت ساز. در هفته گذشته ۸۵ نفر این دوره را جهت رسیدن به تمام آرزوهایشان تهیه کرده اند.
پس منتظر چی هستی؟ همین الان می خواهم این دوره را تهیه کنم توضیخات بیشتری درباره این دوره


چطور معذرت خواهی کنیم؟  دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند  چطور معذرت خواهی کنیم؟

زندگی یک نعمت است…


سرنخ های شناسایی حالات شخصیت


آموزش قانون جذب پول و ثروت


قانون جذب برای رسیدن به تمام آرزوها


دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه ها فقط برای عزیزانی که عضو سایت هستند امکان پذیر است. عضویت در سایت | ورود به سایت